Me olemme IUM Finland

Kokonaisvaltainen mediatoimisto

IUM Finland perustettiin vuonna 1992

Olemme IPG Mediabrands -konserniin kuuluva mediatoimisto ja edustamme maailmalla tunnettuja Initiative sekä UM -mediatoimistoketjuja. IPG vastaa globaalisti vuosittain yli 39 miljardin dollarin markkinointitoimenpiteistä ja sen palveluksessa on yli 12 000 markkinointiviestinnän asiantuntijaa yli 130 maassa. IUM perustettiin Tukholmassa vuonna 1987 ja on aktiivinen kaikissa Pohjoismaissa.

Logo_IPG-Mediabrands
Virta_Logo
Reprise-Logo
R3al_HKI_Logo_black copy
Kuulas
marvelous_logo
Tilannekuvia IUM toimistolta sekä toimiston ulkopuolelta

Yhteystiedot

Mika Häyrinen

Mika Häyrinen

CEO

+358 50 366 6433
mika.hayrinen@mbww.com

Marja Uski

Marja Uski

Head of Client Unit

+358 40 718 1177
marja.uski@ium.fi

Katri Laitinen

Katri Laitinen

Head of Client Unit

+358 40 673 7962
katri.laitinen@ium.fi

Jussi Juntunen

Jussi Juntunen

CFO

+358 40 716 4989
jussi.juntunen@mbww.com

Emilia Valtola

Emilia Valtola

Chief Insight Officer

+358 44 972 7686
emilia.valtola@kuulas.fi

Olli Simanainen

Olli Simanainen

Head of Search

+358 50 552 1065
olli.simanainen@reprisedigital.fi

Nico Paajanen

Nico Paajanen

Head of Programmatic

+358 40 578 5058
nico.paajanen@realhelsinki.fi

Samuli Salokangas

Samuli Salokangas

Creative Director

+358 50 300 6030
samuli.salokangas@mrvls.com

Minna Rasanen

Minna Rasanen

HR Director

+358 40 580 4970
minna.rasanen@mbww.com

Kari Törmi

Kari Törmi

IT Manager

+358 40 559 0551
kari.tormi@mbww.com

Käyntiosoite

Perämiehenkatu 12 E, 416, 00150 Helsinki

Sähköpostit

etunimi.sukunimi@ium.fi

Laskut

finance@mbww.com

Y-tunnus

2181020-5

Timo Lausala istumassa toimiston sohvalla iPad kädessään

Meille töihin? 

Meillä ei tällä hetkellä ole avoimia hakuja käynnissä. Jos olet kuitenkin varma, että olisimme täydellinen match, niin voit aina laittaa avoimen hakemuksen osoitteeseen hr.fi.sm@mbww.com.